Derby dla Polonii! Zwycięstwo w Toruniu | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Derby dla Polonii! Zwycięstwo w Toruniu

• Miłosz Kalaczyński
  • 10 kwietnia 2021

Piłkarze Polonii zwyciężyli w Toruniu z rezerwami Elany 2:1. Jest to już drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Wynik otworzyli poloniści. Bramkę do szatni zdobył grający w linii obrony Filip Tadych. W doliczonym czasie pierwszej połowy znalazł się w polu karnym przeciwników i ostrego kąta zdobył bramkę.

Elana po błędzie gości doprowadziła do remisu w 63. minucie. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 70. minucie Patryk Podolski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roberta Sawickiego, napastnik Polonii dobrze się ustawił i głową skierował piłkę do siatki.

Biało-czerwoni do grodu Kopernika udali się po trzytygodniowej przerwie w rozgrywkach. Przypomnijmy, że ze względu na Rozporządzenie Rady Ministrów z 17 marca 2021 roku sport amatorski został zablokowany. Kluby z klasy okręgowej musiały spełnić wymagania sportu profesjonalnego i wykazać, że piłkarze pobierają stypendia sportowe. Polonia i część innych drużyn funkcjonuje na zasadach sportu profesjonalnego i mogły wrócić do ligowych zmagań. Mecz odbył się w ramach 20. kolejki.

Dzięki temu zwycięstwu bydgoszczanie przesunęli się na 7. miejsce. Na swoim koncie mają 31 punktów. Jest to drugi triumf Polonii, w drugim meczu rundy wiosennej.

Elana II Toruń – KP Polonia Bydgoszcz 1:2 (0:1)

Bramki: Kacper Jarzec 62′ – Filip Tadych 45+3, Patryk Podolski 70′.

Polonia: Świetlik – Kanik (21′ kontuzja – Maciejewski), Marczyński, Kościecha, Tadych (81′ Gręzicki) – Basistyi, Sawicki, Grzegorek (65′ Koźbiał), Czesiński, Dąbek – Podolski (90′ Nowicki).