Polonia wygrała z Olimpią. Trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Polonia wygrała z Olimpią. Trzecie z rzędu zwycięstwo w rundzie wiosennej

• Miłosz Kalaczyński
  • 17 kwietnia 2021

Biało-czerwoni pokonali 2:1 (2:0) rezerwy Olimpii Grudziądz. Dublet ustrzelił Patryk Podolski.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Polonii. Już w 5. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po podaniu Roberta Sawickiego Patryk Podolski skierował piłkę do bramki.

Pod koniec pierwszej połowy napastnik Polonii ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem dzięki podaniu Jakuba Kościechy.

W drugiej połowie goście strzelili z rzutu karnego gola kontaktowego. Jednak nie zdołali już zdołali zdobyć kolejnej bramki, podobnie jak Polonia.

To już trzecie zwycięstwo Polonii w rundzie wiosennej, po zwycięstwach w z Unią i Elaną. W przyszłym tygodniu poloniści zmierzą się na wyjeździe z Pol-Osteg Pomorzaninem Serock. Serocczanie zajmują 3. miejsce w ligowej tabeli. Polonia lokuje się na 7. miejscu.

KP Polonia Bydgoszcz 2:1 Olimpia II Grudziądz

Bramki: Podolski 5′, 43′ – nieznany 62′

Polonia: Marciniak – Kanik (73′ Maciejewski), Marczyński, Kościecha, Tadych – Basistyi, Sawicki (90′ Plewiński), Grzegorek (80′ Dobrowolski), Koźbiał (65′ Raczkowiak), Dąbek – Podolski