Pierwsza porażka Polonii w rundzie wiosennej | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Pierwsza porażka Polonii w rundzie wiosennej

• Miłosz Kalaczyński
  • 24 kwietnia 2021

Piłkarze Polonii ulegli Pomorzaninowi Serock 0:2. Biało-czerwoni musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę i nie wykorzystali rzutu karnego.

Poloniści od początku spotkania przebywali częściej przy piłce i wydawało się, że są bliżej zdobycia bramki niż gospodarze. Jednak w 32. minucie po rzucie rożnym Szulc wyszedł pierwszy do piłki i umieścił ją głową w bramce. Pod koniec pierwszej połowy Świetlik obronił strzał rywala, jednak do piłki dopadł gracz Pomorzanina i dograł do Szulca, który zdobył drugiego gola.

Zdecydowanie więcej okazji w drugiej połowie mieli biało-czerwoni. Niestety, poloniści musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Maciejewskiego. Decyzja ta wywołała wiele wątpliwości w szeregach Polonii, bowiem według wielu obserwatorów arbiter podjął złą decyzję. Pech nie opuszczał polonistów. W 90. minucie bydgoszczanie mogli złapać kontakt. Strzał Kościechy z rzutu karnego świetnie wybronił Hiller.

W przyszłym tygodniu poloniści rozegrają dwa spotkania: w środę (28 kwietnia) u siebie podejmą o godz. 19:00 Promień Kowalewo Pomorskie, a w sobotę (1 maja) o godz. 15:00 zagrają na wyjeździe z Cyklonem Kończewice.

Pol-Osteg Pomorzanin Serock – KP Polonia Bydgoszcz 2:0 (2:0)

Bramki: Szulc 32′, 45′.

Pomorzanin: Hiller, Laskowski, Powalisz, Bogodziński, Walczak, Włosiński, Andrykowski, Górski, Szulc (Graczyk), Durko (Komada), Płóciennik.

Polonia: Świetlik, Kanik, Marczyński(70′ Maciejewski), Kościecha, Tadych(79′ Nowicki), Basistyi (45′ Koźbiał), Sawicki, Korecki (kontuzja, 59′ Grzegorek), Raczkowiak (45′ Dobrowolski), Dąbek, Podolski.