Mikkel Michelsen Mistrzem Europy! Dobry występ Bellego! | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Mikkel Michelsen Mistrzem Europy! Dobry występ Bellego!

• Łukasz Rybski
  • 10 lipca 2021

Dla Francuza rybnicka runda SEC była pierwszymi zawodami po kontuzji, której nabawił się…w Rybniku, w spotkaniu ligowym.

Już początek zawodów zwiastował, że jeden z liderów bydgoskiej Polonii jest w dobrej formie. Bellego przegrał tylko z Patrykiem Dudkiem, pokonując Lamberta i Bewley’a.

Kolejne dwa biegi to lekka obniżka formy. W gonitwie 7 pokonał tylko Timo Lahtiego. Lepsi okazali się Duńczycy: Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Trzecia seria startów przyniosła pierwsze zero. Francuz zamknął stawkę ustępując pola Pawlickiemu, Smektale i Lebiediewowi.

Natomiast od czwartej serii nastąpiła reaktywacja Davida. Pewna wygrana w biegu 13 i pokaz pięknej walki w wyścigu nr 18, gdzie stoczył kapitalny bój z Patrickiem Hansenem, którego minął na ostanim łuku.

9 punktów dało reprezentantowi Polonii awans do barażu. W biegu, którego stawką był awans do finału imprezy rywalami Bellego byli Mikkel Michelsen (12 pkt), Leon Madsen (11 pkt) i Siergiej Łogaczow (10 pkt). Niestety, Polonista startujący z czwartego pola, przegrał start i zamknął stawkę.

Ostatecznie Bellego zajął w Rybniku 6 lokatę z dorobkiem 9 pkt. I taki sam jest jego dorobek w całym cyklu, w którym ze względu na kontuzję barku, nie mógł wziąć udziału w pełnym wymiarze.

Najlepszy w Rybniku okazał się Leon Madsen, a mistrzem Europy na rok 2021 został jego rodak – Mikkel Michelsen. Rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze zaprezentowali się Polacy: Patryk Dudek i Bartosz Smektała, którzy uzyskali bezpośredni awans do finału imprezy. Szanse na mistrzostwo zaprzepaścił Piotr Pawlicki, który po raz kolejny udowodnił, że chłodna głowa nie jest jego najmocniejszą stroną. W ostatnim swoim starcie…wjechał w taśmę.

Michelsen mistrzem, Madsen srebrnym medalistą, a brąz przypadł Dudkowi, który w dodatkowym biegu pokonał Pawlickiego. W drugim biegu dodatkowym o piątą lokatę, dającą gwarancję startów w przyszłym sezonie w cyklu SEC zwyciężył Daniel Bewley, nie dając szans Bartoszowi Smektale.