Starty lekkoatletów 10-11 lipca | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Starty lekkoatletów 10-11 lipca

• Łukasz Rybski
  • 19 lipca 2021

Nadrabiamy zaległości dotyczące startów lekkoatletów Polonii.

Tydzień temu odbył się Enea Bydgoszcz Triathlon oraz 10. Wałecki Festiwal Biegowy. W zawodach wystąpili Agata Tomczyk i Patryk Mendel. Poniżej relacja, która pojawiła się na profilu fb KS Polonia Bydgoszcz Sekcja Lekkoatletyczna im. Klemensa Biniakowskiego.

W sobotę (10.07) Agata wystartowała w sztafecie SLA Polonia Bydgoszcz na dystansie 1/4 Ironmana. Ponad 10-kilometrową trasę wzdłuż Brdy pokonała w 00:46:53. Ogólny czas sztafety wyniósł 02:18:52, co sprawiło, że znalazła się ona na 5. miejscu wśród wszystkich ekip. Polonistka miała dziewiąty czas w rywalizacji biegowej.

„Tego samego dnia, tylko w późniejszych godzinach, Patryk wziął udział w 10. Wałeckim Festiwalu Biegowym. Zawodnik Polonii pobiegł w Biegu Filmowym, którego dystans wynosił 10 kilometrów. Zawody ukończył z czasem 00:46:32, zajmując 25. pozycję w klasyfikacji open i 3. miejsce w swojej kategorii!”

Patryk Mendel; źródło: fb KS Polonia Bydgoszcz Sekcja Lekkoatletyczna im. Klemensa Biniakowskiego

„W niedzielę oboje startowali w Bydgoszczy, gdzie rywalizowali w sztafetach na „połówce” Ironmana. Na tym dystansie do przebiegnięcia było ponad 22 kilometrów. Patryk tę trasę przebiegł w 01:45:32, a jego zespół TM IRON TEAM potrzebował 04:22:18, aby ukończyć swój start. Sztafeta ta zajęła 3. miejsce wśród wszystkich drużyn na tym dystansie oraz 2. lokatę w kategorii MIX! Jego rezultat był dziesiątym wśród biegaczy. Agata swój odcinek ukończyła w 01:43:02. Drużyna którą reprezentowała, czyli RGM Team uplasowała się na 17. pozycji, a jej wynik był szóstym wśród biegaczy.”

Agata Tomczyk; źródło: fb KS Polonia Bydgoszcz Sekcja Lekkoatletyczna im. Klemensa Biniakowskiego

Foto główne: Emila Hamerska-Lengas