Polonia zwyciężyła z Victorią Lisewo | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Polonia zwyciężyła z Victorią Lisewo

• Miłosz Kalaczyński
  • 11 listopada 2021

Piłkarze KP Polonii-Metalkas wykonali zadanie i pokonali Victorię Lisewo 3:1 (2:1).

Poloniści szybko wyszli na prowadzenie. W 7. minucie Michał Grzegorek zalutował mocno w poprzeczkę, piłka spadła pod nogi Kuba Makowskiego, a ten spokojnie umieścił ją w bramce. Pół godziny później napastnik Polonii podwyższył prowadzenie. Dobrym podaniem w polu karnym obsłużył go Kami Nytko i „Makoś” precyzyjnie strzelił przy prawy słupku. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy Victoria zdobyła bramkę kontaktową. Do rzutu wolnego podszedł Hubert Cieślik, który kapitalnym strzałem z 30 metrów wpakował futbolówkę za kołnierz Dominika Ostrowskiego. Chwilę później mogło być już 2:2. Jeden z piłkarzy z Lisewa znalazł się sam na sam z bramkarzem Polonii, ale Ostrowski wyczekał rywala i zablokował strzał.

Makowski polował na hat-tricka, dużą szansę miał w 68. minucie, lecz trafił w poprzeczkę. W 84. minucie akcja dwóch zmienników dała Polonii trzeciego gola. Kuba Koźbiał podał do Huberta Raczkowiaka, ten okiwał golkipera z Lisewa i trafił do bramki. Jeszcze pod koniec spotkania blisko było kolejnej zdobyczy dla biało-czerwonych. Strzał Roberta Sawickiego z rzutu wolnego odbił się od słupka.

Ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej podopieczni Michała Stolarskiego rozegrają w niedzielę (14.11) na wyjeździe z Rawysem Raciąż. Polonia jest na drugim miejscu w tabeli.