Start rozstrzelany, debiut udany! | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Start rozstrzelany, debiut udany!

• Łukasz Rybski
  • 16 kwietnia 2022

KP Polonia /Metalkas Bydgoszcz do dzisiejszego pojedynku podchodziła po porażce z liderem i zmianie szkoleniowca. Zastanawialiśmy się jak te czynniki wpłyną na postawę biało-czerwonych na boisku. Jak pokazał mecz, piłkarze zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów. Aspirujący do walki o awans do IV ligi Start Warlubie nie istniał na Sportowej 2. Polonia rozbiła rywala aplikując mu, aż sześć bramek.

Wielkanocne strzelanie rozpoczął w 38 minucie Wiktor Dąbek, który wykorzystał podanie Patryka Nowickiego. Ten sam zawodnik ustalił wynik pierwszej połowy. Idealnie zachował się w lekkim zamieszaniu przed polem karnym i precyzyjnym uderzeniem pokonał goalkeepera rywali.

Po przerwie biało-czerwoni nie zwalniali tempa. W 73 minucie potężnym uderzeniem popisał się Jakub Makowski, nie dając szans bramkarzowi Startu. Kilka minut później ten sam zawodnik pewnie wykorzystał „jedenastkę”. 83 minuta gry należała do Roberta Sawickiego. Doświadczony zawodnik zwiódł bramkarza, zdobywając piątą bramkę dla Polonii. Wynik spotkania ustalił w 87 minucie Patryk Podolski.

Taki mecz był potrzebny Polonii, której wyniki nie były adekwatne do jej aspiracji. Udanie zadebiutował w roli szkoleniowca trener Daniel Osiński, któremu z tego miejsca gratulujemy tak spektakularnego otwarcia.

Swoje spotkania wygrały dziś również Elana Toruń (2:1 w Czernikowie) oraz Pomorzanin Serock (3:0 z Krajną Sępólno Krajeńskie). W tabeli klasy okręgowej gr. pierwszej prowadzi Elana Toruń (46 pkt), przed KP Polonią/Metalkas Bydgoszcz (40 pkt), Pomorzaninem Serock (39 pkt) i Startem Warlubie (35 pkt).

Za tydzień piłkarze KP Polonia/Metalkas Bydgoszcz udadzą się do Grudziądza na mecz z rezerwami miejscowej Olimpii, która zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 33 punktów.

KP POLONIA/METALKAS BYDGOSZCZ – START WARLUBIE 6:0 (2:0)
38′ 45′ Dąbek
73′ 77′(karny) Makowski