Zwycięstwo na jubileusz! | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Zwycięstwo na jubileusz!

• Łukasz Rybski
  • 14 maja 2022

Piłkarze KP Polonia/Metalkas Bydgoszcz zwyciężyli dziś z Victorią Koronowo 2:0 (0:0). Tym samym godnie uczcili jubileusz sto drugiej rocznicy założenia klubu Polonia.

Faworytem dzisiejszej potyczki pozostawali gospodarze, którzy podejmowali trzecią od końca drużynę w tabeli klasy okręgowej grupy pierwszej kujawsko-pomorskiej.

Poloniści od początku narzucili swój styl gry. Już w 7 minucie biało-czerwoni powinni objąć prowadzenie. Faulowany w polu karnym został Hubert Raczkowiak, a „jedenastki” nie wykorzystał Jakub Makowski, który nie trafił w bramkę. Dodatkowo od tego momentu Polonia grała w przewadze jednego zawodnika, bowiem za faul zawodnik gości ujrzał czerwoną kartkę.

Przewaga Polonii nie podlegała dyskusji. Trzy słupki, poprzeczka, zmarnowany rzut karny, ale piłka do siatki Victorii nie wpadła. Pierwsza połowa kończy się remisem 0:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Polonia w dalszym ciągu atakowała, aż nadeszła 67 minuta. Jakub Makowski wykorzystał podanie Milosza Olejniczaka i dał gospodarzom upragnione prowadzenie. Kropkę nad „i” postawił Robert Sawicki przy asyście Kamila Nytko.

Było to piąte spotkanie pod wodzą trenera Daniela Osińskiego. Piąty raz z rzędu Polonia nie straciła bramki, co jest wynikiem fenomenalnym patrząc na wcześniejsze wyniki biało-czerwonych. Bilans bramkowy kadencji trenera Osińskiego wynosi 14:0. Daje to niespełna 3 gole strzelone na mecz.

Po 24 kolejkach Polonia zajmuje drugie miejsce i ma 2 punkty straty do Elany Toruń (52 pkt – jutro rozegra swój mecz z rezerwami Olimpii Grudziądz), a także 1 punkt przewagi nad Pomorzaninem Serock (49 pkt), który pokonał dziś Mustang Ostaszewo w stosunku 1:0.

Za tydzień (21 maja) Poloniści udają się do Radomina, gdzie o godzinie 11:00 zmierzą się z miejscowym Sokołem, zajmującym piątą lokatę z dorobkiem 38 pkt.

KP POLONIA METALKAS BYDGOSZCZ – VICTORIA KORONOWO 2:0 (0:0)