Hit dla Polonii! | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Hit dla Polonii!

• Łukasz Rybski
  • 7 listopada 2022

KP Polonia Bydgoszcz odniosła wczoraj ważne zwycięstwo w walce o awans do IV ligi. Po perfekcyjnie rozegranym taktycznie meczu biało-czerwoni pokonali rezerwy Olimpii Grudziądz 3:1 (2:0).

Poloniści dość szybko objęli prowadzenie. W 10 minucie błąd bramkarza, który minął się z dośrodkowaniem wykorzystał Mikołaj Tucholski, głową umieszczając piłkę w pustej bramce. Po dwudziestu dziewięciu minutach było już 2:0. W 28 minucie w pole karne wpadł rozpędzony Jakub Makowski. Bezradnym rywalom nie pozostało nic innego, jak faulować gracza Polonii. Sędzia nie mając wątpliwości wskazał na „wapno”, a rzut karny na bramkę zamienił Robert Frasz. Wynik nie uległ zmianie do końca pierwszej połowy.

Po przerwie Polonia „zamknęła” mecz. W 50 minucie rzut rożny wykonywał Robert Sawicki. Grudziądzanie poradzili sobie z dośrodkowaniem kapitana biało-czerwonych, ale futbolówka trafiła pod nogi Karola Szalli, który precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego zdobył trzecią bramkę dla biało-czerwonych. Gospodarze zdołali odpowiedzieć honorowym golem Szymona Doby z 64 minuty.

Cały mecz można obejrzeć tutaj ->

HIT 13 KOLEJKI!!! OLIMPIA II GRUDZIĄDZ – POLONIA BYDGOSZCZ. LIVE OD GODZ. 11:50 – YouTube

W tabeli Poloniści awansowali na 3 miejsce i mają tylko punkt straty do prowadzącej Unii Wąbrzeźno. Co ciekawe pomiędzy liderem, a piątym zespołem różnica wynosi…jeden punkt.

Kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają 12 listopada. W meczu derbowym zmierzą się na wyjeździe z BKS Bydgoszcz, który zajmuje przedostanie miejsce w lidze (4 pkt). Początek spotkania o 13:30.

Zdjęcie główne: fb KP Polonia Bydgoszcz