Weekend Polonisty: piłkarze w Warlubiu, żużlowcy z ROWem, Bydgoski Bieg Urodzinowy | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

• Łukasz Rybski
  • 22 kwietnia 2023

Przedstawiamy zapowiedź weekendowych startów sportowców Polonii.

Finał DME – Stralsund

W trwających zawodach w finale DME w Stralsund w składzie reprezentacji Danii startuje straniero Abramczyk Polonii Bydgoszcz – Andreas Lyager.

Start Warlubie – KP Polonia Bydgoszcz (sobota, 17:00)

W 21. kolejce ligi okręgowej grupy pierwszej kujawsko-pomorskiej KP Polonia Bydgoszcz udaje się do outsidera rozgrywek – Startu Warlubie (4 pkt).

Zapowiedź: Start Warlubie – KP Polonia Bydgoszcz (zapowiedź) | Polonia Bydgoszcz – P1920.pl

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – ROW Rybnik (niedziela, 14:00)

W 3. kolejce 1 ligi żużlowej żużlowcy Polonii Bydgoszcz podejmą na swoim torze zespół ROWu Rybnik. Biało-czerwoni rozegrali tylko 1 mecz – przeciwko Orłowi Łódź, który zwyciężyli 49:41. Natomiast wyjazd w Landshut został odwołany ze względu na warunki atmosferyczne.

Zupełnie inna sytuacja panuje w zespole ROWu. Rybniczanie przegrali na wyjeździe pechowo z Arged Malesa Ostrów Wlkp. 44:45 oraz zostali rozgromieni na własnym torze z Eneą Falubazem Zielona Góra – 38:52.

Początek spotkania o 14:00.

Zapowiedź: Zagar wraca na Sportową. Polonia – ROW (zapowiedź) | Polonia Bydgoszcz – P1920.pl

Historia spotkań: Historia spotkań: ROW Rybnik | Polonia Bydgoszcz – P1920.pl

Bydgoski Bieg Urodzinowy (lekkoatletyka – niedziela)

W niedzielę 23 kwietnia odbędzie się Bydgoski Bieg Urodzinowy. Na dystansie 5km wystąpi trójka Polonistów: Beata Woźniacka, Patryk Mendel i Rafał Paprocki.