Pogoń Polonistów za Pogonią | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Pogoń Polonistów za Pogonią

• Miłosz Kalaczyński
  • 23 marca 2019

W 19. kolejce IV ligi kujawsko-pomorskiej Polonia Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z Pogonią Mogilno 4:3. Pomimo ulegania 4:0 po pierwszej połowie.

Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Jay Jaskólski, który wykorzystał błąd Szymon Kmiecika. Gospodarze poszli za ciosem. W 32′ minucie Jay Jaskólski popisał się pięknym przerzutem do  Szymona Babiarza, a ten  wpakował piłkę lewą nogą do bramki. Mogilnianie nie zwalniali tempa. Na następną bramkę czekali zaledwie 5 minut. Tym razem „prezent” od Polonistów wykorzystał Patryk Perliński. Bramkarz Polonii nie złapał piłki, która wpadła pod nogi 19-latka. W 44. minucie po składnej akcji „niebiesko-białych”, dublet zaliczył Jay Jaskólski. Podczas przerwy tablica wyników pokazywała 4:0 dla gospodarzy.

Na boiskowe wydarzenia zareagował trener Talarek. W przerwie dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuścili Martin i Pacek, a w ich miejsce pojawili się Born i Koźbiał.

W 61. minucie wprowadzony na boisko Krystian Born zagrał głową do Łukasza Nowaka, a ten z zimną krwią pokonał golkipera Pogoni. W 67. minucie Łukasz odwdzięczył się Krystianowi, celnym podaniem pomógł mu zdobyć drugą bramkę dla Polonii. Chwilę później Krystian Born zapisał kolejną bramkę na swoje konto. Razem z Rafałem Kubackim wymienili się podaniami. Po zdobyciu bramki kontaktowej Poloniści usiłowali jeszcze wyrównać, jednak już nie zdążyli.

13.03.2019, 15:00 –Mogilno (Stadion im. Michała Olszewskiego)

Pogoń Mogilno 4:2 KP Polonia Bydgoszcz

Jaskólski 20′, 44′, Babiarz 32′, Perliński 37′- Nowak 61′, Born 67′, 71′.

Grafika: Pogoń Mogilno