Polonia wygrywa na inaugurację z Flisakiem | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Polonia wygrywa na inaugurację z Flisakiem

• Miłosz Kalaczyński
  • 10 sierpnia 2019

W pierwszej kolejce klasy okręgowej KP Polonia Bydgoszcz pokonała na stadionie w Złotorii miejscowego Flisaka 1:0 (1:0). Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Sebastian Pacek.

To gospodarze lepiej zaczęli to spotkanie, zmuszając już w 2. minucie Piotra Świetlika do interwencji. Po kąśliwym  strzale w światło bramki wybił piłkę ręką na rzut rożny. Po mocnym wejściu zawodnicy z Złotorii jakby wpadli w zadyszkę. Jako pierwszy czujność golkipera Flisaka sprawdził obrońca gospodarzy. Tobiasz Janik podał lobem do Łukasza Rychcika, który musiał ratować zespół wybiciem głową piłki. W 18. minucie defensor Fliska stracił piłkę w okolicach pola karnego na rzecz Krystiana Borna. 23-latek znalazł się sam na sam, ale bramkarz obronił mocny strzał rękoma, chwilę później do strzału z półobrotu złożył się Wiktor Dąbek, lecz piłka przeleciała obok bramki. Siedem minut później kolejną dogodną sytuację miał Dąbek, po prostopadłym zagraniu wyszedł samotnie naprzeciwko bramkarza, który ponownie okazał się lepszy. Na próbę zdobycia gola z około 40 metrów odważył się Filip Twardowski niewinnie lecąca piłka przeleciała bramkarzowi pod nogami, wychodząc za linię blisko słupka. W 33. minucie po wznowieniu gry z rzutu wolnego, piłkę otrzymał Sebastian Pacek. Napastnik Polonii oddał mocny strzał. Piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie wylądowała w bramce.

Po wznowieniu gry w drugiej połowie trzech rywali zwiódł w polu karnym Rafał Kubacki i zagrał do Dąbka, piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. W następnych minutach Poloniści oddali inicjatywę przeciwnikom. Flisacy próbowali wyrównać, ekspediując futbolówkę w pole karne. Większość długich podań było przejmowane przez defensorów biało-czerwonych. Strzały również nie sprawiały problemów Świetlikowi. Pod koniec spotkania podopieczni Dariusza Probesa mieli jeszcze okazje do podwyższenia wyniku.

10 sierpnia 2019, 17:00 – Stadion w Złotorii
Flisak Złotoria-KP Polonia Bydgoszcz 0:1 (0:1)
Sebastian Pacek 33′

Flisak: Łukasz Rychcik, Tobiasz Janik (c) , Łukasz Wierzchowski, Mateusz Potęga, Piotr Pukłacki, Dominik Niedziałowski, Bartosz Rychcik, Radosław Błaszczyk, Tomasz Śliwiński, Miłosz Rybarczyk, Rafał Drozdowski, Jakub Rostowski, Arkadiusz Maćkiewicz, Filip Kucharski, Jerzy Pawłowski

Polonia: 25. Piotr Świetlik, 2. Vadym Hodlewskyi, 5. Filip Twardowski, 6. Jakub Kościecha, 7. Rafał Kubacki (c), 8. Filip Tadych, 9. Wiktor Dąbek, 10. Przemysław Januszewski (63′ Michał Grzegorek) 11. Krystian Born, 19. Łukasz Chruścicki (73′ Piotr Waniak) 34. Sebastian Pacek (80′ Marcin Gołata)