Remis i niewykorzystane akcje w meczu z Sokołem | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Remis i niewykorzystane akcje w meczu z Sokołem

• Miłosz Kalaczyński
  • 17 sierpnia 2019

Tylko remisem 1:1 (1:1) zakończył się mecz piłkarzy KP Polonia Bydgoszcz z Sokołem Radomin. Poloniści mieli wiele okazji na zdobycie 3 punktów.

Pierwszy mecz na własnym boisku w jubileuszowym sezonie poprzedził hymn Polonii Bydgoszcz z 1934 roku. Gospodarze jako pierwsi zadali cios. Już w 3. minucie Łukasz Nowak otrzymał prostopadłe podanie na czystą pozycję, na przeciwko niego znalazł się tylko golkiper Waldemar Jackowski, Polonista spokojnie musnął piłkę po ziemi, a ta wpadła do bramki przy słupku. W 18. minucie mogli podwyższyć prowadzenie. Krystian Born zagrał idealnie do Sebastiana Packa na głowę, napastnik Polonii pochylony oddał strzał, ale piłka minęła bramkę obok słupka. Poloniści zdecydowanie dużej utrzymywali się przy piłce, jednak w 25. minucie Paweł Jachowski wykorzystał błąd defensora Polonii i po odbiorze piłki wyrównał stan meczu. Biało-czerwoni chcieli zejść do szatni z prowadzeniem. Dziesięć minut po bramce Sokoła Rafał Kubacki oddał mocny strzał z fałsza zza pola karnego, bramkarz musiał wybijać piłkę rękoma na rzut rożny. Kolejną dogodną okazję miał Pacek. Jego strzał z piątego metra zablokował wślizgiem w ostatniej chwili Krzysztof Marcinkowski.

Po zmianie stron gra wyglądała w podobny sposób. Polonia była dużej w posiadaniu piłki próbując wyjść na prowadzanie. Sporadycznie Sokół starał się strzelić gola na wagę zwycięstwa. Kilka dogodnych podań otrzymywał Łukasz Nowak na lewe skrzydło. Wykorzystując swoją szybkość szybko przemieszczał się w pole karne. Na przeszkodzie w zdobyciu bramki stawał bramkarz Sokoła i niecelność. Pod koniec spotkania podopieczni Probesa praktycznie bombardowali bramkę gości, ale bezskutecznie. Krótko przed zakończeniem spotkania „setkę” miał Rafał Kubacki, po zamieszaniu w polu karnym otrzymał piłkę pod nogi, nie trafiając na pustą bramkę.

W środę ma odbyć się II runda pucharu okręgowego. Przeciwnikiem Polonii będzie Noteć Łabiszyn, chociaż data tego spotkania może się jeszcze zmienić. W III kolejce biało-czerwoni pojadą walczyć o ligowe punktu do Pruszcza, gdzie podejmą miejscowy Start. Początek meczu o godzinie 17:00.

17 sierpnia 2019, 16:00 – Stadion Miejski im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydgoszczy
KP Polonia Bydgoszcz 1:1 Sokół Radomin
Łukasz Nowak 3′- Paweł Jachowski 25′

Polonia: 25. Piotr Świetlik, 2. Vadim Hodlevskyi, 5. Filip Twardowski, 6. Jakub Kościecha, 7. Rafał Kubacki(c), 8. Filip Tadych(77′ Przemysław Januszewski), 9. Wiktor Dąbek, 11. Łukasz Nowak, 19. Łukasz Chruścicki(Adam Łotoszyński), 22. Krystian Born(63′ Piotr Waniak), 34. Sebastian Pacek

Sokół: 12. Waldemar Jackowski, 3. Szymon Szyjkowski(60′ Jan Luus), 6. Krzysztof Czajkowski(c), 8. Dawid Muchewicz, 10. Konrad Muchewicz, 11. Paweł Jachowski, 13. Przemysław Jachowski, 17. Artur Bruzdewicz, 19. Piotr Marcinkowski, 21. Krzysztof Marcinkowski.