Bramka w doliczonym czasie gry i zwycięstwo z Unią | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Bramka w doliczonym czasie gry i zwycięstwo z Unią

• Miłosz Kalaczyński
  • 14 września 2019

Piłkarze KP Polonii pokonali na wyjeździe Unię Wąbrzeźno 3:2 (1:1). Podopieczni Dariusza Probesa dwukrotnie przegrywali w meczu, a bramka dająca zwycięstwo wpadła po rykoszecie w doliczonym czasie gry.

Ligowa tabela wskazywała, że powinno być to łatwe spotkanie dla polonistów. Biało-czerwoni przyjechali do Wąbrzeźna jako liderzy, a uniści zajmowali przedostatnie miejsce w ligowej stawce. Początek spotkania to przewaga bydgoszczan, ale to zawodnicy z Wąbrzeźna zadali pierwszy cios. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 14. minucie do brami trafił Filip Ciechacki. Zawodnicy Polonii rzucili się szybko do odrabiania strat. Dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy fatalny błąd w polu karnym popełnia defensor gospodarzy, po pressingu Roberta Sawickiego piłka trafia do Łukasza Chruściskiego, dalej piłka powędrowała do Sebastiana Packa, który dokonuje formalności umieszczając piłkę w szatce. Jeszcze przed zejściem do szatni poloniści mogli prowadzić po strzale Chruścickiego, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

W drugiej połowie goście dalej usiłowali wyjść na prowadzenie. Najpierw po strzale Packa bramkarz wyciągnął piłkę z światła bramki, a dwie minuty później Rafał Kubacki trafia do rąk golkipera Unii. Niewykorzystane akcje szybko się zemściły i Piotr Świetlik po raz drugi musiał wyciągać piłkę z bramki. Po strzale Kamila Kruszewskiego piłka przeleciała między nogami bramkarza Polonii. Nie podłamało to skrzydeł polonistów, którzy dalej dążyli do zdobycia kolejnych goli. W 78. minucie Kubacki dograł piłkę do Packa, stwarzając mu doskonałą okazję do gola, a snajper Polonii doskonale to wykorzystał i drugi raz w tym spotkaniu wyrównał rezultat spotkania. W ostatnich minutach meczu gospodarzom zdecydowanie nie spieszyło się ze wznowieniem gry, przeciwnie niż w szeregach Polonii, gdzie widać było chęć zwycięstwa. W doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się do polonistów. Vadym Hodlevskiyi dośrodkował piłkę w pole karne, a futbolówka po rykoszecie wpadła bramkarzowi „za kołnierz”.

14 września 2019, 16:00- Wąbrzeźno

Unia Wąbrzeźno-KP Polonia Bydgoszcz 2:3 (1:1)

Bramki: Ciechacki 14′, Kruszewski 62′- Pacek 35′, 78′, Hodlevskyi 90+3

Polonia: 25. Piotr Świetlik, 2. Vadym Hodlevskyi, 3. Kamil Błaszkiewicz, 5. Filip Twardowski, 6. Jakub Kościecha, 7. Rafał Kubacki, 9. Wiktor Dąbek(Adam Łotoszyński), 11. Łukasz Nowak(41′ Przemysław Januszewski) 13. Robert Sawicki(c), 19. Łukasz Chruścicki, 34. Sebastian Pacek