Demolka na Słowiańskiej | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Demolka na Słowiańskiej

• Łukasz Rybski
  • 6 kwietnia 2023

KP Polonia Bydgoszcz rozgromiła w 18. kolejce Promień Kowalewo Pomorskie 7:1 (4:0).

Sobotni pojedynek miał być dla Polonistów przetarciem przed arcyważnym spotkaniem w 19. kolejce przeciwko Unii Wąbrzeźno. Biało-czerwoni nie zawiedli gromiąc rywala w stosunku 7:1.

Strzelanie na Słowiańskiej zaczął Michał Marczyński, który w 16 minucie wykorzystał dośrodkowanie Roberta Sawickiego z rzutu wolnego. Minutę później na tablicy wyników było już 2:0. „Polonijny Shaqiri” jak nazywamy w redakcji Adama Ruszkowskiego zwieńczył golem doskonałe podanie od Adama Łotoszyńskiego.

10 minut później swoją bramkę zdobył Maciej Sieradzki. Popularnemu „Siarze” asystował drugi raz w tym dniu Robert Sawicki. Wynik w pierwszej połowie ustalił Adam Łotoszyński, który w 39 minucie popisał się solową akcją i sprytnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Po przerwie Promień bez straty gola wytrzymał jedynie dwie minuty. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Michał Marczyński, asysta Karola Szalli. W 58 minucie strzałem głową goście zdobyli honorową bramkę.

Niespełna dziesięć minut później, po raz kolejny w odstępie studwudziestu sekund biało-czerwoni zaaplikowali rywalom dwie bramki. Najpierw w 65 minucie gola zdobył Hubert Raczkowiak (asysta Patryk Nitka), a następnie w 67 minucie drugie trafienie zanotował Adam Ruszkowki.

Po tym spotkaniu Polonia awansowała na pozycję lidera ligi okręgowej grupy I kujawsko-pomorskiej. Stało się to możliwe bowiem Unia Wąbrzeźno zremisowała bezbramkowo z rezerwami Olimpii w Grudziądzu.

Tabela ligi okręgowej gr. I kuj-pom. Źródło: 90minut.pl

KP Polonia Bydgoszcz – Promień Kowalewo Pomorskie 7:1 (4:0)

16′ 47′ Michał Marczyński
17′ 67′ Adam Ruszkowski
27′ Maciej Sieradzki
39′ Adam Łotoszyński
65′ Hubert Raczkowiak

Najbliższy mecz Polonia zagra w Wielką Sobotę (8 kwietnia) o godzinie 17:00 w Wąbrzeźnie z miejscową Unią.

Zdjęcie główne: fb KP Polonia Bydgoszcz