Perfekcyjny Przyjemski! Polonia zajęła drugie miejsce | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Perfekcyjny Przyjemski! Polonia zajęła drugie miejsce

• Miłosz Kalaczyński
  • 27 kwietnia 2021

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz zajęli drugie miejsce w III rundzie DMPJ na bydgoskim torze. Najlepsi okazali się torunianie. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Wiktor Przyjemski, który zdobył komplet osiemnastu punktów.

Przyjemski królował dzisiaj na bydgoskim torze. Wychowanek BTŻ Polonii był nieuchwytny dla rywali. W pierwszym biegu początkowo był na trzecim miejscu, ale po fantastycznym ataku wyprzedził Żupińskiego i Rafalskiego, dojeżdżając do mety z dużą przewagą nad rywalami. Później, dzięki świetnym startom zostawiał już przeciwników od samej taśmy.

Solidny występ zanotował Nikodem Bartoch. Należy pochwalić też Huberta Gąsiora. 16-latek zdobył pierwsze punkty na rywalu, przyjeżdżając przed Amadeuszem Szulistem. W innych biegach starał się trzymać blisko żużlowców. Ostatecznie w zawodach uzyskał trzy punkty, co jest jego najlepszy dorobkiem w dorosłym żużlu.

Drużynowo najlepsi byli żużlowcy KS Toruń (40 pkt.) Cała toruńska czwórka pojechała równo i zaliczyła dobre występy. Trzecie miejsce zajęli żużlowcy Maszewski GKM-u Grudziądz (23 pkt.) Ze względu na wpisanie do programu tylko trzech zawodników, gdańszczanie nie zostali sklasyfikowani.

IV rundę zaplanowano na jutro (28 kwietnia) na torze Polonii. Początek zawodów o godz. 12:00.