Piłkarze znowu gromią! | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Piłkarze znowu gromią!

• Łukasz Rybski
  • 8 maja 2023

KP Polonia Bydgoszcz pewnie sięgnęła po 3 punkty w starciu z Krajną Sępólno Krajeńskie zwyciężając 7:0 (2:0).

Od świątecznego spotkania z Unią Wąbrzeźno bydgoska Polonia nie zatrzymuje się i odprawia z kwitkiem kolejnych rywali, nie rzadko aplikując im grad bramek. Nie inaczej było w sobotę. Tym razem siedem goli przyjęła drużyna Krajny Sępólno Krajeńskie.

Nasi goście bezbramkowy wynik utrzymywali przez 8 minut. Wtedy po strzale Adama Łotoszyńskiego do piłki dopadł Patryk Nitka i pewnie umieścił futbolówkę w siatce.

Tuż przed przerwą Poloniści podwyższyli wynik. W 40 minucie biało-czerwoni popisali się zagraniem rodem z Premier League. Dalekie podanie bramkarza Dominika Ostrowskiego do Miłosza Olejniczaka, który kapitalnie obsłużył Roberta Frasza i na przerwę Polonia schodziła z dwiema bramkami zaliczki.

I choć pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, to worek z bramkami otworzył się dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach. Jako pierwszy w 52 minucie sygnał do ataku dał Łotoszyński, któremu asystował Michał Grzegorek.

Sześć minut później Polonia prowadziła już 4:0. Rzut karny na bramkę zamienił etatowy wykonawca jedenastek – Robert Frasz. Rozbicie Krajny było aż nadto widoczne, ponieważ sto dwadzieścia sekund później biało-czerwoni prowadzili pięcioma golami. Drugą asystę zanotował Adam Łotoszyński, a swoją bramkę zdobył aktywny tego dnia Miłosz Olejniczak.

Piłkarze z Sępólna Krajeńskiego mogą śmiało mówić o „czarnym kwadransie”, gdyż w 66 minucie gospodarze strzelili szóstą bramkę, a drugą autorstwa Patryka Nitki. Jakby tego było mało Nitka zaliczył również asystę. W 87 minucie jego podanie wykorzystał Mateusz Korecki, który ustalił wynik meczu na 7:0 dla Polonii!

Dzięki okazałemu zwycięstwu nad Krajną Sępólno Krajeńskie KP Polonia Bydgoszcz pozostaje liderem ligi okręgowej gr. I kujawsko-pomorskiej z dorobkiem 55 punktów.

Swoje spotkanie, po raz kolejny w doliczonym czasie gry, wygrała również Unia Wąbrzeźno (1:0 z BKS Bydgoszcz). Status quo pomiędzy dwiema czołowymi ekipami ligi zostało zatem zachowane. Unia traci do Polonii jedno „oczko” (54 pkt).

Rośnie za to przewaga nad pozostałymi drużynami. Trzeci GLKS Dobrcz-Wudzyn oraz czwarta Olimpia II Grudziądz tracą już do biało-czerwonych po 7 punktów.

Piąte miejsce z 47 punktami zajmuje najbliższy rywal Polonistów – Rawys Raciąż, który w minionej kolejce uległ rezerwom grudziądzkiej Olimpii 2:1.

Z wyścigu o awans odpadł Mustang Ostaszewo. Strata zespołu z dawnego województwa toruńskiego wynosi odpowiednio: 11 punktów do Polonii i 10 do Unii. Co prawda do rozegrania pozostało sześć kolejek, ale ciężko uwierzyć, że nagle obie wspomniane drużyny zaczną wszystko przegrywać, a Mustang zdobędzie komplet punktów.

źródło: 90minut.pl

KP Polonia Bydgoszcz vs Krajna Sępólno Krajeńskie 7:0 (2:0)

8′ 66′ Nitka
40′ 58′(k) Frasz
52′ Łotoszyński
60′ Olejniczak
87′ Korecki

W następnej kolejce biało-czerwoni udają się do Raciąża na mecz z miejscowym Rawysem. Będzie to niezwykle ważne i trudne spotkanie. Ewentualne zwycięstwo bardzo przybliży Polonię do upragnionego awansu.

Zdjęcie główne: fb KP Polonia Bydgoszcz