Polonia Bydgoszcz pokonała Promień | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Polonia Bydgoszcz pokonała Promień

• Miłosz Kalaczyński
  • 30 kwietnia 2021

Piłkarze Polonii odnieśli ważnie zwycięstwo z Promieniem Kowalewo Pomorskie 4:1.

Wynik spotkania otworzyli w 8. minucie poloniści. Michał Grzegorek dośrodkował wprost na głowę Patryk Podolskiego, który zdobył już piątą bramkę w rundzie jesiennej.

Stracony gol podrażnić gości, którzy zaczęli częściej przebywać bliżej bramki strzeżonej przez Piotra Świetlika. W 15. minucie Bartosz Wilkanowski oddał dokładny strzał, nie dając zbyt wielu szans bramkarzowi Polonii na interwencję.

Później sprawy w swoje ręce, wziął Michał Grzegorek. Fantastycznym strzałem zza pola karnego pokonał Damiana Pawlewicza.

W drugiej połowie mecz był wyrównany w ilości stwarzanych sytuacji, jednak to biało-czerwoni zdobywali gole. W 64. minucie Podolski zauważył niekrytego Wiktora Dąbka i podał do niego na prawą stronę, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Kacper Czesiński. Młodzieżowiec Polonii wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił do pustej bramki.

Trener Polonii Michał Stolarski po meczu powiedział:

MK: Trenerze, gratulacje za zwycięstwo. Mimo wysokiego triumfu Polonii, dało się zauważyć, że goście łatwo stwarzali groźnie sytuacje, jednak dzięki interwencji Świetlika udało się nie stracić więcej goli. Jak to trener widział?

MS: Podobnie, masz rację, byliśmy zadowoleni z wyniku, a to nie dobrze. Nie chcemy spoczywać na laurach, tylko chcę wpoić w chłopaków to, że mimo korzystnego wyniku, musimy przeć dalej do przodu, tego dzisiaj zabrakło. Ale nie zabrakło bramek z naszej strony. Tak śmieję się, ty się też śmiejesz! No o to chodzi w piłce nożnej! Mogliśmy atakować cały czas, a rywal mógłby wygrać. Oczywiście przed nami dalsza praca. Zgrywanie zespołu to jest proces, mam nadzieję, że nasza gra i mentalność będzie szła w dobrą stronę.

28 kwietnia (środa), godz. 18:30

KP Polonia Bydgoszcz – Promień Kowalewo Pomorskie 4:1 (2:1)

Bramki: Podolski 8′, Grzegorek 37′, Dąbek 64′, Czesiński 90+4′ – Wilkanowski 16′.

Polonia: 25. Piotr Świetlik(c), 5. Michał Marczyński, 6. Jakub Kościecha, 8. Jakub Dobrowolski(66′ Sawicki), 10. Wiktor Dąbek (65′ Raczkowiak), 11. Radosław Kanik, 18. Filip Tadych (75′ Gręzicki), 19. Michał Grzegorek (88′ Plewiński), 21. Jakub Kościecha, 42. Albert Maciejewski, 85. Patryk Podolski (80′ Czesiński).

Promień: 99. Damian Pawlewicz 3. Dawid Marski, 6. Maciej Andrzejewski, 8. Mateusz Kopaczewski, 10. Mateusz Kończalski, 17. Jakub Rostkowski(70′ Kraśniewski), 18. Jakub Kawula (65′ Czyszek), 22. Paweł Bartoszyński (80′ Marcinkowski), 30. Maciej Rożnowski(c), 70. Bartosz Olkowski, 77. Bartosz Wilkanowski

żółte kartki: Dobrowolski, Podolski, Maciejewski – Bartoszyński, Kawula, Kopaczewski