"Potrafimy grać lepiej." Pomeczowa wypowiedź trenera Stolarskiego. | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

„Potrafimy grać lepiej.” Pomeczowa wypowiedź trenera Stolarskiego.

• Łukasz Rybski
  • 19 kwietnia 2021

W sobotę kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Polonii Bydgoszcz, którzy na wiosnę są niepokonani. Podopieczni trenera Michała Stolarskiego, tym razem pokonali u siebie rezerwy Olimpii Grudziądz 2:1. Oddajemy głos trenerowi Polonistów:

„Ponownie dobrze weszliśmy w mecz, co zaowocowało golem Patryka (Podolskiego – red.). Wcześniej dobrze zachowali się Wiktor Dąbek i Radek Kanik, który dośrodkował w pole karne. Sytuacyjnie piłkę zgrał Sawa (Robert Sawicki – red.) i Patryk „na wślizgu” wykończył akcję. Później napierać zaczęła Olimpia, jednak nie stworzyli większego zagrożenia. My 2-3 razy zagroziliśmy ich bramce, ale po skrzydłowych akcjach Dąbka i Grzegorka zabrakło dokładnego, ostatniego podania. Pod koniec połowy na rajd środkiem boiska zdecydował się „Kostek” (Jakub Kościecha – red.). W lekkim zamieszaniu, przytomnie wypuścił prostopadłym podaniem w pole karne Patryka (Podolskiego – red), który 2 razy zwodem „na zamach” zmylił rywali i sprytnym strzałem zdobył gola na 2:0. Druga połowa to próby Olimpii, jednak bez większego zagrożenia. Kilka razy na przedpolu dobrze interweniował debiutujący w drużynie seniorów nasz brakarz Adrian Marciniak, który jednak nie ustrzegł się błędu, faulując rywala w polu karnym, w stosunkowo niegroźnej sytuacji. Doświadczenia nie kupisz, dlatego cieszymy się, że ta lekcja nie kosztowała nas punktów. Wspomnę jeszcze, że w drugiej połowie stworzyliśmy sobie 2 bardzo dobre okazje. Jednak Patrykowi (Podolskiemu – red.) skoczyła w ostatnim momencie piłka i strzał powędrował nad bramką. Natomiast uderzenie z bliskiej odległości „Kozbiego” (Jakub Koźbiał – red.) dobrze wybronił bramkarz Olimpii. Był to solidny mecz w naszym wykonaniu, jednak jestem przekonany, że potrafimy grać lepiej i postaramy się to zrobić w następnych meczach. Kolejne 3 punkty budują nas jako zespół i dzięki temu z zapałem ruszamy z treningami w następnym tygodniu.”

Polonia Bydgoszcz po rozegraniu 20 spotkań, zajmuje 7 pozycję, z dorobkiem 34 punktów.