W Warlubiu zgodnie z planem (relacja) | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

W Warlubiu zgodnie z planem (relacja)

• Łukasz Rybski
  • 22 kwietnia 2023

KP Polonia Bydgoszcz pokonała Start Warlubie 5:0 (2:0) w dwudziestej pierwszej serii gier ligi okręgowej grupy pierwszej kujawsko-pomorskiej.

Ten mecz miał właśnie tak wyglądać. Lider mierzył się z ostatnią drużyną w tabeli. I choć faworyt był jeden, to przed meczem nie wolno było zlekceważyć przeciwnika, który potrafił odebrać punkty chociażby Rawysowi Raciąż. Na szczęście biało-czerwoni podeszli do spotkania skoncentrowani i wykonali plan w stu procentach.

Strzelanie w Warlubiu w 24 minucie zaczął Adam Łotoszyński, który wykorzystał idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego Roberta Sawickiego. Pięć minut później niemal identyczna sytuacja i ten sam duet w roli głównej. Wrzutka „Sawy” i bramka „Ciska”.

Po przerwie wynik podwyższył Miłosz Olejniczak, który w 57 minucie wykorzystał zamieszanie po rykoszecie. Niespełna dwadzieścia minut później na tablicy wyników mieliśmy już cztery do zera. Tym razem to Adam Łotoszyński zrewanżował się Robertowi Sawickiemu, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali. Rezultat w 88 minucie po podaniu Michała Grzegorka ustalił Miłosz Olejniczak.

Dzięki zwycięstwu ze Startem Polonia pozostała na fotelu lidera. Biało-czerwoni mają 46 punktów i o jedno „oczko” wyprzedzają Unię Wąbrzeźno, która zwycięstwo ze Stalą Grudziądz wyszarpała w ostatniej minucie meczu. Swoje spotkanie wygrał również GLKS Dobrcz-Wudzyn i na swoim koncie ma już 42 pkt. Wpadki zaliczyli z kolei Mustang Ostaszewo (remis 1:1 z Victorią Czernikowo) oraz Olimpia II Grudziądz (porażka 0:2 z Sokołem Radomin). W niedzielę swój mecz rozegra Rawys Raciąż, który podejmie BKS Bydgoszcz.

Za tydzień 29 kwietnia biało-czerwoni podejmą przedostatni w tabeli Sokół Radomin (14 pkt). Początek spotkania na Sportowej 2 o godzinie 11:00

Start Warlubie – KP Polonia Bydgoszcz 0:5 (0:2)