Wracamy na fotel lidera! | Polonia Bydgoszcz - P1920.pl

Wracamy na fotel lidera!

• Łukasz Rybski
  • 18 kwietnia 2023

Zgodnie z przewidywaniami KP Polonia Bydgoszcz pewnie pokonała Victorię Nitex Lisewo 5:1 (3:0).

Po świątecznej porażce z Unią Wąbrzeźno i utracie pierwszego miejsca w tabeli zespół biało-czerwonych do spotkania z Victorią Nitex Lisewo przystąpił zdeterminowany i podrażniony.

Już w 16 minucie Adam Łotoszyński zdobył pierwszą bramkę dla Polonii. Po interwencji bramkarza Victorii, nasz zawodnik dopadł do piłki i wyprowadził biało-czerwonych na prowadzenie. W 30 minucie było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu piłki przez gospodarzy, futbolówkę przed polem karnym przejął i precyzyjnie uderzył Robert Frasz.

Tuż przed przerwą w rolach głównych po raz kolejny duet: Łotoszyński-Frasz. Po faulu na tym pierwszym, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił drugi z wymienionych Panów.

Po przerwie do ataków przeszła drużyna naszych gości, czego efektem była bramka zdobyta w 50 minucie przez Bartosza Krzaka. Animuszu Victorii starczyło jeszcze na 5 minut kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości.

Tę sytuację skrzętnie wykorzystali bydgoszczanie, którzy już w 63 minucie strzelili czwartą bramkę autorstwa Adama Łotoszyńskiego. Nie minęło 120 sekund i wynik ustalił Miłosz Olejniczak.

Dzięki zwycięstwu z Victorią Nitex Lisewo, remisowi Unii Wąbrzeźno z Naprzodem Jabłonowo (2:2) i porażce Mustanga Ostaszewo z LKS Dąbrowa Chełmińska (0:3) Polonia ponownie objęła prowadzenie w lidze. Biało-czerwoni mają na swoim koncie 43 punkty i o jedno „oczko” wyprzedzają Unię Wąbrzeźno (spotkanie mniej), a o trzy Mustang Ostaszewo.

Bardzo ważne spotkanie z punktu widzenia Polonii zostanie rozegrane już jutro. O godzinie 17:45 w Raciążu zaległy mecz rozegrają Rawys z Unią Wąbrzeźno. Zwycięstwo Rawysa oznaczać będzie, że Poloniści utrzymają pozycję lidera, ale do grupy pościgowej dołączy Rawys, który zrówna się z Unią punktami (obie mieć będą po 42 „oczka”).

źródło: 90minut.pl

KP Polonia Bydgoszcz – Victoria Nitex Lisewo 5:1 (3:0)

16′ 63′ Łotoszyński
30′ 43′(k) Frasz
65′ Olejniczak
55′ Krzak (dla Victorii)

Kolejny mecz Polonia rozegra w sobotę, 22 kwietnia o 17:00. Rywalem biało-czerwonych będzie ostatni w tabeli Start Warlubie.

Foto główne: fb KP Polonia Bydgoszcz